Malt & PressEen bezoekindexMalt & Press

Malt & Press data

Een Europees bezoek aan een distilleerderij begint bij een mediaan van 15 EUR

Van de 157 distilleerderijen in de Malt & Press gids die in euro prijzen, ligt de goedkoopste rondleiding of proeverij per persoon die een bezoeker kan kopen op een mediaan van 15 EUR. De helft ervan zit tussen 10 EUR en 25 EUR.

Door Malt & Press · Gepubliceerd op · Cijfers per

15 EUR
Mediaan goedkoopste bezoek, distilleerderijen met europrijs
10 tot 25 EUR
Middelste helft van de europrijzen
241
Distilleerderijen met een gepubliceerde prijs

Elk cijfer hier is een instapprijs, geen typische uitgave. Voor elke distilleerderij houdt de dataset één getal aan, de goedkoopste rondleiding of proeverij per persoon die zij publiceert, zodat de mediaan de deur beschrijft waar een bezoeker het goedkoopst doorheen kan, niet het ticket dat de meeste bezoekers kopen. Over de landen heen bekeken verschuift dat instappunt behoorlijk. Onder de landen die in euro prijzen, staat Frankrijk het laagst met een mediaan van 12 EUR, terwijl Duitsland, Ierland en Nederland allemaal op 20 EUR zitten. De spreiding binnen één land is nog groter: Duitse distilleerderijen beginnen ergens tussen 5 EUR en 79 EUR, Franse tussen 2.5 EUR en 45 EUR. Die twee landen houden beide uitersten van de hele eurospanne vast, die loopt van 2.5 EUR tot 79 EUR.

Landen met minstens 10 beprijsde distilleerderijen. Elke rij staat in de eigen valuta van dat land en prijzen worden nooit omgerekend, dus de rij van het Verenigd Koninkrijk in GBP kan niet vergeleken worden met de eurorijen erboven.
LandValutaDistilleerderijenMediaanGoedkoopsteDuurste
IerlandEUR14201240
NederlandEUR11209.540
DuitslandEUR5320579
BelgiëEUR1115525
OostenrijkEUR1215720
FrankrijkEUR36122.545
Verenigd KoninkrijkGBP672510250

Wat opvalt

  • Een gepubliceerde prijs is de uitzondering. Slechts 241 distilleerderijen in de 40 landen van de gids geven er een op, van de 8079 actieve producenten van alle drie de soorten.
  • Europrijzen lopen van 2.5 EUR tot 79 EUR. Het goedkoopste instappunt in de dataset is een Franse distilleerderij op 2.5 EUR, en de duurste instapprijs onder de eurorijen is een Duitse op 79 EUR.
  • Het Verenigd Koninkrijk heeft de breedste spreiding van alle landen hier, van 10 GBP tot 250 GBP over 67 distilleerderijen, met een mediaan van 25 GBP. Dat zijn ponden, dus het niveau kan niet naast de euromedianen gezet worden, maar de breedte van de spreiding wel.
  • Duur wordt minder vaak gepubliceerd dan prijs: 149 van de 241 beprijsde distilleerderijen geven ook een duur op, en de mediaan daaronder is 75 minuten.

Wat dit niet meet: de dataset houdt één prijs per distilleerderij aan, de goedkoopste die zij publiceert, dus niets hier beschrijft een premiumproeverij, een pakhuisrondleiding of een privéboeking. Het cijfer is het goedkoopste aanbod dat een enkele bezoeker kan vinden en kopen, en aanbiedingen die helemaal geen bezoek zijn, zijn opzijgezet volgens een gepubliceerde regel, niet naar geval-voor-geval oordeel. Het kan niet zeggen wat een bezoeker daadwerkelijk betaalt. De dekking is dun en ongelijk verdeeld, 241 beprijsde distilleerderijen in totaal, en de landtabel bereikt slechts zeven landen omdat de rest onder de rapportagedrempel valt. Prijzen die alleen in een boekingswidget, in een pdf of op aanvraag verschijnen, worden niet meegeteld, en een distilleerderij die niets vraagt, is niet hetzelfde als een die eenvoudigweg nooit een cijfer heeft gepubliceerd. De euroweide mediaan, de kwartielen en de spreiding worden alleen berekend op de 157 eurorijen en zeggen niets over de 67 distilleerderijen die in GBP prijzen, de 6 in DKK, de 5 in SEK, de 4 in CHF of de 2 in NOK.

Hoe de cijfers zijn berekend

Elk cijfer komt uit de feiten, arrangementen en openingstijden die op de genoemde datum op Malt & Press stonden. Alleen actieve producenten tellen mee, en alleen feiten met een broncitaat. Prijzen worden nooit omgerekend: elk land staat in zijn eigen munt. Niets wordt geschat of geëxtrapoleerd, en een land komt alleen in een tabel als genoeg van zijn producenten de waarde publiceren.

Elke distilleerderij levert één cijfer, de laagste prijs per persoon onder de rondleidingen en proeverijen die zij publiceert; producenten zonder gepubliceerde prijs zijn uitgesloten. 548 aanbiedingen zijn bekeken en een gepubliceerde regel zette er 25 opzij die niet per persoon geprijsd waren, 5 uitstapjes zoals een wandeling of fietstocht, 5 prijzen buiten het plausibele bereik, 4 maaltijden, 1 pakket en 1 tarief met een groepsminimum. De Europabrede mediaan, het 25e en 75e percentiel en het minimum en maximum worden alleen berekend op de 157 distilleerderijen met europrijs, omdat prijzen nooit tussen valuta worden omgerekend.

U mag deze cijfers citeren met een link naar deze pagina en de datum 28 september 2026.