Malt & PressEen bezoekindexMalt & Press

Malt & Press data

Slechts 575 Europese brouwerijen publiceren een bezoekprijs, en de mediaan is 15 EUR

575 brouwerijen publiceren een prijs voor een rondleiding of proeverij, van 8079 actieve producenten in de 40 landen van de Malt & Press gids. Onder de 394 daarvan die in euro prijzen, ligt het goedkoopste bezoek op een mediaan van 15 EUR.

Door Malt & Press · Gepubliceerd op · Cijfers per

575
Brouwerijen met een gepubliceerde bezoekprijs
15 EUR
Mediaan goedkoopste bezoek, brouwerijen met europrijs
10 tot 20 EUR
Middelste helft van de europrijzen

Het eerste dat de data zeggen, is hoe zelden een brouwerij een cijfer op de deur zet. Een gepubliceerde prijs is een minderheidsgewoonte, en de 575 die er een hebben, zijn waar de rest van dit artikel over gaat. Voor elk van hen houdt de dataset één cijfer aan, de goedkoopste rondleiding of proeverij per persoon die een bezoeker kan kopen, zodat 15 EUR is waar een bezoek met europrijs begint, niet wat een bezoeker uiteindelijk uitgeeft. Die 575 brouwerijen prijzen in een mix van valuta: 394 in EUR, 92 in GBP, 32 in CZK, 30 in CHF, 10 in PLN, 10 in DKK, 3 in NOK, 3 in SEK en één in USD. Alleen de eurorijen voeden de Europabrede cijfers hierboven, en daarbinnen lopen de instapprijzen van 2 EUR tot 70 EUR.

Landen met minstens 10 beprijsde brouwerijen. Elke rij staat in de eigen valuta van dat land en niets wordt omgerekend, dus de Tsjechische rij in CZK, de Deense rij in DKK en de eurorijen zijn niet met elkaar vergelijkbaar. Vergelijk niveaus alleen binnen dezelfde valuta.
LandValutaBrouwerijenMediaanGoedkoopsteDuurste
DenemarkenDKK10195125300
TsjechiëCZK3215030400
PolenPLN10471067
ZwitserlandCHF3026,51248
Verenigd KoninkrijkGBP92201060
IerlandEUR21201060
FinlandEUR14201035
NederlandEUR30172,539,5
SpanjeEUR2416640
DuitslandEUR15315,53,970
OostenrijkEUR2015749
ItaliëEUR12151030
BelgiëEUR4912,5525
FrankrijkEUR618250

Wat opvalt

  • Duitsland heeft veruit de grootste beprijsde groep, 153 brouwerijen, met een mediaan van 15,5 EUR en instapprijzen van 3,9 EUR tot 70 EUR. Die 70 EUR is ook de top van de hele eurospanne.
  • Frankrijk heeft de laagste euromediaan met 8 EUR over 61 brouwerijen, en de goedkoopste instap, 2 EUR, is de laagste europrijs in de dataset.
  • Onder de eurolanden liggen de medianen dicht bij elkaar: Ierland en Finland op 20 EUR, Nederland op 17 EUR, Spanje op 16 EUR, Duitsland op 15,5 EUR, Oostenrijk en Italië op 15 EUR, België op 12,5 EUR. De middelste helft van alle eurorijen zit binnen 10 EUR tot 20 EUR.
  • 351 van de 575 beprijsde brouwerijen publiceren ook hoe lang het bezoek duurt, en de mediaan daaronder is 90 minuten.

Wat dit niet meet: met 575 beprijsde brouwerijen van de 8079 actieve producenten is dit een beschrijving van de brouwerijen die een prijs publiceren, niet van Europese brouwerijen in het algemeen. Het cijfer is het goedkoopste aanbod dat een enkele bezoeker kan vinden en kopen, en aanbiedingen die helemaal geen bezoek zijn, zijn opzijgezet volgens een gepubliceerde regel, niet naar geval-voor-geval oordeel. Ontbrekende prijzen ontbreken om verschillende redenen die de data niet kan scheiden: een proeflokaal dat schenkt zonder formele rondleiding, een prijs die alleen in een boekingswidget verschijnt, een brouwerij die op aanvraag een offerte geeft. Geen daarvan verschijnt als gratis, ze verschijnen simpelweg niet. Alleen het goedkoopste bezoek per brouwerij wordt geteld, zodat premiumproeverijen en privégroepsboekingen buiten beschouwing blijven, en één cijfer verbergt of een bier is inbegrepen. De Europabrede mediaan, kwartielen en spreiding gebruiken alleen de 394 eurorijen, en de landtabel mengt valuta die nooit zijn omgerekend.

Hoe de cijfers zijn berekend

Elk cijfer komt uit de feiten, arrangementen en openingstijden die op de genoemde datum op Malt & Press stonden. Alleen actieve producenten tellen mee, en alleen feiten met een broncitaat. Prijzen worden nooit omgerekend: elk land staat in zijn eigen munt. Niets wordt geschat of geëxtrapoleerd, en een land komt alleen in een tabel als genoeg van zijn producenten de waarde publiceren.

Elke brouwerij levert één cijfer, de laagste prijs per persoon onder de rondleidingen en proeverijen die zij publiceert; brouwerijen zonder gepubliceerde prijs zijn volledig uitgesloten. 934 aanbiedingen zijn bekeken en een gepubliceerde regel zette er 58 opzij die niet per persoon geprijsd waren, 18 proeverijen van dranken die de brouwerij niet zelf maakt, 15 pakketten, 11 maaltijden, 5 prijzen buiten het plausibele bereik, 4 uitstapjes en 1 tarief met een groepsminimum. De Europabrede mediaan, kwartielen en extremen worden alleen berekend op de 394 brouwerijen met europrijs, omdat prijzen nooit tussen valuta worden omgerekend.

U mag deze cijfers citeren met een link naar deze pagina en de datum 28 september 2026.

Meer data-artikelen

Alle data-artikelen