Malt & PressIndeks do zwiedzaniaMalt & Press

Dane Malt & Press

Tylko 575 europejskich browarów podaje cenę wizyty, a mediana wynosi 15 EUR

575 browarów podaje cenę zwiedzania lub degustacji, spośród 8079 aktywnych producentów w 40 krajach katalogu Malt & Press. Wśród 394 z nich z ceną w euro, mediana najtańszej wizyty wynosi 15 EUR.

Malt & Press · Opublikowano · Dane na dzień

575
Browary z opublikowaną ceną wizyty
15 EUR
Mediana najtańszej wizyty, browary z ceną w euro
10 do 20 EUR
Środkowa połowa cen w euro

Pierwsze, co mówią dane, to jak rzadko browar w ogóle podaje liczbę przy drzwiach. Opublikowana cena to mniejszościowy zwyczaj, a te 575, które ją mają, są tym, co opisuje reszta tego artykułu. Dla każdego z nich zbiór danych przechowuje jedną liczbę, najtańsze zwiedzanie lub degustację na osobę, jaką może kupić zwiedzający, więc 15 EUR to punkt, od którego zaczyna się wizyta z ceną w euro, a nie to, co ostatecznie wydaje zwiedzający. Te 575 browarów podaje ceny w mieszance walut: 394 w EUR, 92 w GBP, 32 w CZK, 30 w CHF, 10 w PLN, 10 w DKK, 3 w NOK, 3 w SEK i jeden w USD. Tylko wiersze w euro zasilają powyższe liczby ogólnoeuropejskie, a wśród nich ceny wejścia sięgają od 2 EUR do 70 EUR.

Kraje z co najmniej 10 browarami z ceną. Każdy wiersz jest we własnej walucie danego kraju i nic nie jest przeliczane, więc wiersz czeski w CZK, wiersz duński w DKK i wiersze w euro nie są ze sobą porównywalne. Poziomy porównuj tylko w obrębie tej samej waluty.
KrajWalutaBrowaryMedianaNajtańszaNajdroższa
DaniaDKK10195125300
CzechyCZK3215030400
PolskaPLN10471067
SzwajcariaCHF3026,51248
Wielka BrytaniaGBP92201060
IrlandiaEUR21201060
FinlandiaEUR14201035
HolandiaEUR30172,539,5
HiszpaniaEUR2416640
NiemcyEUR15315,53,970
AustriaEUR2015749
WłochyEUR12151030
BelgiaEUR4912,5525
FrancjaEUR618250

Co się wyróżnia

  • Niemcy skupiają zdecydowanie największą grupę z ceną, 153 browary, przy medianie 15,5 EUR i cenach wejścia od 3,9 EUR do 70 EUR. Te 70 EUR to również szczyt całego przedziału w euro.
  • Francja ma najniższą medianę w euro, 8 EUR w 61 browarach, a jej najtańsze wejście, 2 EUR, to najniższa cena w euro w zbiorze danych.
  • Wśród krajów z ceną w euro mediany skupiają się blisko siebie: Irlandia i Finlandia po 20 EUR, Holandia 17 EUR, Hiszpania 16 EUR, Niemcy 15,5 EUR, Austria i Włochy 15 EUR, Belgia 12,5 EUR. Środkowa połowa wszystkich wierszy w euro mieści się między 10 EUR a 20 EUR.
  • 351 z 575 browarów z ceną podaje też czas trwania wizyty, a mediana wśród nich wynosi 90 minut.

Czego to nie mierzy: przy 575 browarach z ceną spośród 8079 aktywnych producentów, jest to opis browarów, które podają cenę, a nie europejskich browarów w ogóle. Liczba to najtańsza oferta, jaką pojedynczy zwiedzający może znaleźć i kupić, a oferty, które w ogóle nie są wizytą, zostały odrzucone według opublikowanej reguły, a nie według indywidualnej oceny każdego przypadku. Brakujące ceny brakują z kilku powodów, których dane nie potrafią rozdzielić: sala degustacyjna, która nalewa bez formalnego zwiedzania, cena widoczna tylko w widżecie rezerwacji, browar podający wycenę na zapytanie. Żadna z nich nie pojawia się jako darmowa, po prostu się nie pojawia. Liczona jest tylko najtańsza wizyta na browar, więc degustacje premium i prywatne rezerwacje grupowe pozostają poza zakresem, a pojedyncza liczba ukrywa, czy piwo jest wliczone. Mediana ogólnoeuropejska, kwartyle i zakres wykorzystują wyłącznie 394 wiersze w euro, a tabela krajów miesza waluty, które nigdy nie zostały przeliczone.

Jak wyliczono te liczby

Każda liczba pochodzi z faktów, ofert i godzin otwarcia opublikowanych w Malt & Press we wskazanym dniu. Liczą się wyłącznie czynni producenci i wyłącznie fakty z cytatem źródłowym. Cen nigdy nie przeliczamy między walutami: każdy kraj podajemy w jego własnej. Niczego nie szacujemy ani nie ekstrapolujemy, a kraj trafia do tabeli tylko wtedy, gdy dostatecznie wielu jego producentów podaje daną wartość.

Każdy browar wnosi jedną liczbę, najniższą cenę na osobę spośród zwiedzania i degustacji, jakie publikuje; browary bez opublikowanej ceny są całkowicie wykluczone. Rozpatrzono 934 oferty, a opublikowana reguła odrzuciła 58 niewycenionych na osobę, 18 degustacji napojów, których browar sam nie wytwarza, 15 pakietów, 11 posiłków, 5 cen spoza wiarygodnego zakresu, 4 wycieczki i 1 stawkę z minimum grupowym. Mediana ogólnoeuropejska, kwartyle i wartości skrajne są obliczane wyłącznie na podstawie 394 browarów z ceną w euro, ponieważ cen nigdy nie przelicza się między walutami.

Możesz cytować te liczby, podając link do tej strony i datę 28 września 2026.

Więcej artykułów o danych

Wszystkie artykuły o danych